مشاوره حقوقی خرید ملک
نوشته شده توسط گروه وکلای ملکی

مشاوره حقوقی خرید ملک به صورت همراه با نکات حقوقی

خرید ملک در شرایط اقتصادی فعلی که املاک به عنوان کالاهای سرمایه ای مورد خرید و فروش قرار می گیرند، یک عمل اقتصادی بسیار مهم است که به طور حتم نیاز به مشاوره حقوقی و کسب نظر از مشاوران و کارشناسان متخصص حقوقی دارد تا بتوان از ضرر مالی و ایجاد مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری نمود. حضور یک مشاور حقوقی در کنار خود و استفاده از مشاوره حقوقی خرید ملک باعث می شود معاملات کوچک و بزرگ خود را در کمال آرامش و اطمینان خاطر انجام دهید.

30 مرداد 1402
7 دقیقه
بدون دیدگاه

در این مقاله از گروه وکلای ملکی به توضیح ضرورت مشاوره حقوقی خرید ملک و ویژگی های یک وکیل متخصص ملکی که می تواند به شما مشاوره حقوقی خرید ملک بدهد پرداخته ایم. در صورتی که در شرف خرید ملک هستید، مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

چرا مشاوره حقوقی خرید ملک لازم است؟

در تمام کشورها، املاک یا همان اموال غیر منقول مهمترین دارایی افراد جامعه را تشکیل می دهند و نقش مهمی در میزان ثروت افراد دارند. به همین دلیل استفاده از مشاور و متخصص حقوقی و دریافت مشاوره حقوقی خرید ملک از او پیش از هر گونه اقدام عملی برای خرید یک ملک، نخستین گامی است که هر فرد باید بردارد تا از زیان ها و مشکلات حقوقی متعدد در آینده جلوگیری کند. خرید ملک بدون کسب مشاوره حقوقی خرید ملک می تواند شما را در دام بسیاری از مشکلات حقوقی مانند غبن (خسارت فاحش مالی) و یا انواع کلاهبرداری های ملکی مانند انتقال مال غیر، معامله معارض و … بیاندازد که حل و فصل این مشکلات علاوه بر هزینه مالی بسیار زیاد، باعث صرف انرژی و زمان زیادی می شود و همچنین آرامش روانی شما را بر هم می زند. در نتیجه استفاده از مشاوره حقوقی خرید ملک پیش از اقدام جدی برای خرید ملک یک تصمیم عاقلانه و کم هزینه جهت پیشگیری از مشکلات حقوقی پر هزینه در آینده است.

انواع مشاوره حقوقی خرید ملک

برای کسب مشاوره حقوقی خرید ملک راه های گوناگونی وجود دارد که هر کدام مزایای مخصوص به خود را دارند. به طور کلی مشاوره حقوقی و از جمله مشاوره حقوقی خرید ملک می تواند به سه شکل حضوری، تلفنی یا آنلاین باشد. مشاوره حضوری به لحاظ کیفیت بهترین مشاوره حقوقی است زیرا شما می توانید تمامی جزئیات مربوط به موضوع مشاوره از جمله اسناد و مدارک مرتبط را در اختیار وکیل متخصص ملکی یا مشاور حقوقی قرار دهید و بهترین راه حل را متناسب با شرایط و نیاز حقوقی خود دریافت نمایید. این نوع مشاوره به تناسب کیفیت بیشتر خود هزینه بیشتری هم خواهد داشت. اما در صورتی که امکان مشاوره حضوری وجود نداشته باشد، می توانید از مشاوره تلفنی یا آنلاین استفاده کنید که در آن امکان رد و بدل شدن برخی جزئیات حقوقی وجود ندارد و ممکن است منتهی به یک راه حل قطعی از سوی وکیل ملکی یا مشاور حقوقی نشود. به همین دلیل مشاوره حقوقی خرید ملک به صورت تلفنی و آنلاین نسبت به مشاوره حضوری هزینه کمتری دارند.

خواندن این مطلب
نکات حقوقی عقد اجاره

نکات حقوقی در هنگام خرید ملک

نکات حقوقی در هنگام خرید ملک

زمانی که تصمیم به خرید یک ملک می گیرید، علاوه بر ملاک های اقتصادی مختلفی که ممکن است در نظر داشته باشید، باید به نکات حقوقی بسیاری هم توجه کنید. این نکات حقوقی به صورت دقیق پس از کسب مشاوره حقوقی خرید ملک از یک وکیل ملکی یا مشاور حقوقی متخصص در حوزه حقوق املاک مشخص خواهد شد اما با مطالعه این قسمت می توانید با بخشی از مهمترین این نکات در هنگام خرید ملک آشنا شده و یک دید کلی حقوقی نسبت به این مساله پیدا کنید.

  • اولین نکته حقوقی مهم در هنگام خرید یک ملک این است که اسناد و مدارک فروشنده را به لحاظ اصالت و صحت بررسی نمایید. اگر شخص فروشنده ادعای مالکیت بر ملک مورد نظر را دارد باید با انجام استعلام های لازم مالکیت او بر آن ملک را صحت سنجی کنید و اگر شخص، ادعای وکالت یا هر نوع دیگر از نمایندگی از جانب مالک ملک را دارد باید علاوه بر سند ملک، اسناد و مدارکی که حاکی از نمایندگی او نسبت به مالک باشند هم مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا ممکن است فرد بدون اذن مالک اقدام به فروش مال یا در اصطلاح حقوقی معامله فضولی نماید و مالک اصلی مال در آینده معامله شما را رد و در نتیجه باطل کند.
  • دومین مساله که باید مورد بررسی شما قرار گیرد، بازدید از ملک و تطبیق مشخصات آن با مشخصات سند رسمی ملک است. ممکن است فروشنده مدعی مشخصاتی مانند مساحت بیشتر ملک باشد اما در سند رسمی این مشخصات وجود نداشته باشد. یا در موارد دیگری ممکن است ملک مورد نظر ملکی موقوفه یا در رهن باشد و فروشنده این مساله را به شما اعلام نکند. در نتیجه باید حتما ملک را به طور دقیق بررسی کرده و مشخصات آن را با سند رسمی تطبیق دهید.
  • بررسی طرح های شهرداری از دیگر نکات حقوقی است که باید در هنگام خرید ملک به آن توجه ویژه ای داشته باشید. بسیاری از املاک در طرح های مختلف شهرداری قرار دارند که این مساله در وضعیت حقوقی و ارزش مالی آن ملک موثر است. برای بررسی طرح های شهرداری می توانید به شهرداری شهر مورد نظر مراجعه کرده و طرح تفصیلی شهر را بخواهید تا متوجه شود ملک مورد نظر شما در طرح شهرداری قرار دارد یا خیر.
  • مساله بعدی تنظیم یک قرارداد صحیح و با توجه به نکات حقوقی مربوط به قرارداد است. در قرارداد خرید ملک باید نحوه پرداخت ثمن، تحویل مبیع و در نهایت تنظیم سند رسمی به نام خریدار به طور واضح مشخص شده باشد. موارد حق فسخ و یا وجه التزام نقض تعهد نیز از جمله موارد بسیار مهم در هر قرارداد است که باید در قرارداد مورد توافق و تصریح طرفین قرار بگیرد.
خواندن این مطلب
مال مشاع به چه معناست؟

مشاوره حقوقی خرید ملک با گروه وکلای ملکی

در قسمت های قبل اشاره کردیم مشاوره حقوقی خرید ملک اولین اقدام جهت خرید ملک است که بدون انجام آن، مشکلات حقوقی متعددی در آینده برای شما به عنوان خریدار ملک ایجاد می شود که به لحاظ مادی و معنوی خسارات بسیاری به شما وارد خواهد کرد. بدون مشاوره حقوقی خرید ملک ممکن است درگیر یک معامله فضولی و یا حتی جرایم کلاهبرداری یا در حکم کلاهبرداری مانند انتقال مال غیر شوید و در نتیجه نه تنها از خرید ملک سود مالی به دست نیاورید، بلکه دچار زیان و خسارت های مالی هم بشوید. به همین دلیل همواره مشاوران حقوقی و وکلای ملکی توصیه می کنند پیش از هر گونه اقدام برای معامله املاک با یک متخصص حقوقی معتبر و باتجربه در این زمینه مشورت نمایید. گروه وکلای ملکی یک گروه حقوقی با تجربه و متشکل از چندین وکیل متخصص ملکی است که می توانند بهترین وکیل ملکی در تهران و به ویژه بهترین وکیل ملکی در سعادت آباد را در اختیار شما قرار دهند. برای کسب مشاوره حقوقی خرید ملک در کوتاه ترین زمان ممکن با ما تماس بگیرید.

مشاوره حقوقی خرید ملک با گروه وکلای ملکی

سوالات متداول

مشاوره حقوقی خرید ملک چه مزایایی دارد؟

شما می توانید با استفاده از مشاوره حقوقی خرید ملک، معاملات خود را در نهایت اطمینان و در آرامش کامل انجام دهید و از هر گونه مشکل حقوقی در آینده نسبت به خرید آن ملک جلوگیری کنید.

بهترین نوع مشاوره حقوقی خرید ملک چیست؟

بهترین نوع مشاوره حقوقی، مشاوره حضوری است اما در صورتی که امکان مشاوره حضوری را ندارید می توانید از مشاوره تلفنی یا مشاوره آنلاین استفاده کنید که هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارند.

خواندن این مطلب
حق شفعه چیست و بررسی شرایط ایجاد آن

هزینه مشاوره حقوقی خرید ملک چقدر است؟

هزنیه این مشاوره با توجه به میزان تجربه و تحصیلات مشاور حقوقی یا وکیل ملکی و همچنین نوع مشاوره که می تواند حضوری یا تلفنی یا آنلاین باشد تعیین می شود.

در خرید ملک چه نکات حقوقی را باید رعایت کرد؟

در خرید ملک در وهله اول باید اصالت و صحت اسناد مربوط به ملک مورد نظر و فروشنده مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت قرارداد بیع با توجه به نکات حقوقی ناظر به عقد بیع منعقد شود.

امتیاز به این مطلب

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

حق شفعه چیست و بررسی شرایط ایجاد آن

حق شفعه چیست؟ حق شفعه یکی از انواع حقوق مالی است که برای افراد مالک نسبت به یک ملک مشخص به وجود می آید و علی رغم آشنایی بسیار اندک بسیاری از افراد با آن، در برخی موارد کاربرد مهمی…

بازدید: 232 نفر
20 آبان 1402
خواندن این مقاله

تجمیع املاک و شرایط و مزایای آن

منظور از تجمیع املاک چیست؟ عبارت فوق در حقیقت به معنای گردآمدن و یکجا آمدن چند ملک در یک ملک واحد و در یک ناحیه مشخص می‌باشد. این رویداد زمانی به وقوع خواهد پیوست که چندین مالک در همسایگی و…

بازدید: 238 نفر
8 مرداد 1402
خواندن این مقاله

نکات قانونی رهن و بررسی ویژگی های مال موضوع رهن

در این مقاله از گروه وکلای ملکی تلاش کرده ایم با هدف آشنا ساختن هر جه بیشتر شما عزیزان با مفهوم و کاربرد رهن و نکات حقوقی مربوط به آن مطالبی را با زبان ساده و به صورت مختصر در…

بازدید: 228 نفر
27 آبان 1402
خواندن این مقاله

در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چه کنیم؟ بررسی صفر تا صد آن

. یکی از رایج ترین این مشکلات عدم پرداخت اجاره بها توسط مستاجر به موجر است که سبب بروز اختلاف میان طرفین می گردد. در این مقاله از گروه وکلای ملکی تلاش می کنیم شما عزیزان را با عقد اجاره…

بازدید: 216 نفر
5 آذر 1402
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *