بهترین وکیل ملکی غرب تهران
نوشته شده توسط گروه وکلای ملکی

بهترین وکیل ملکی غرب تهران با مشاوره ملکی رایگان

همه افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار، معامله یا هر امر حقوقی دیگری در ارتباط با املاک انجام داده اند. بنابراین حقوق املاک از همه گیرترین و مبتلا به ترین زیرشاخه های رشته حقوق است که آشنایی نسبی با آن از طریق مشاوره حقوقی و استفاده از وکیل ملکی جهت سپردن امور تخصصی مربوط به املاک مانند تنظیم قرارداد و طرح دعوا امری ضروری است. آشنایی با ویژگی ها و وظایف یک وکیل متخصص به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین وکیل ملکی در شهر و محل مورد سکونت خود را پیدا کنید.

6 شهریور 1402
بروزرسانی: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲
6 دقیقه
بدون دیدگاه

در این مقاله نکاتی را پیرامون حقوق املاک و بهترین وکیل ملکی غرب تهران بیان می کنیم تا با دیدی روشن به تصمیمی مطمئن در جهت انتخاب بهتربن وکیل برای انجام امور حقوقی خود دست پیدا کنید.

بهترین وکیل ملکی غرب تهران کیست؟

با گسترش روز افزون دانش در دنیای امروز، تخصصی شدن امور از مقتضیات زیستن در جامعه مدرن به شمار می رود. تخصصی شدن امور به این معناست که نه تنها در هر رشته مشخص مانند حقوق، تنها افراد تحصیل کرده و با تجربه در آن رشته می توانند فعالیت و اظهار نظر کنند بلکه در هر رشته هم زیر شاخه های متنوعی پدید آمده است که تسلط نسبت به هر کدام از آن ها نیازمند کسب تخصص ویژه و تجربه کافی است. بنابراین در دنیای امروز یک حقوقدان و وکیل دادگستری نمی تواند در تمام موضوعات رشته حقوق تخصص کامل داشته باشد و تجربه کسب کند. رشته حقوق، خود با توجه به نوع موضوعات گوناگون حقوقی به رشته های مختلفی تقسیم می شود که موفقیت مشاور حقوقی یا وکیل دادگستری در هر یک از آن ها مستلزم صرف زمان و ایجاد تمرکز نسبت به آن رشته است. برای مثال وکیل کیفری نمی تواند در زمینه حقوق املاک تخصص داشته باشد و دعاوی مربوط به آن را با موفقیت کامل پشت سر بگذارد. بنابراین پیگیری موفق امور حقوقی مربوط به حقوق املاک نیازمند استفاده از وکیلی است که در حوزه حقوق املاک تخصص داشته باشد و تمرکز ویژه خود را از لحاظ مطالعه و فعالیت در این زمینه قرار داده باشد.

وکیل ملکی آنلاین معمولا کسی است که علاوه بر تمرکز فعالیت خود در زمینه حقوق املاک، در رشته حقوق خصوصی تحصیل کرده است و با انواع قراردادها میان اشخاص و دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به املاک آشنایی دارد. بهترین وکیل ملکی غرب تهران نیز به وکیلی گفته می شود که تمرکز فعالیت خود را در غرب تهران قرار داده است و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی مراجعانی است که به ضورت حضوری به او مراجعه می کنند.

خواندن این مطلب
در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چه کنیم؟ بررسی صفر تا صد آن

بهترین وکیل ملکی غرب تهران چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل ملکی غرب تهران بسته به نوع خدمات حقوقی ای که از او درخواست می کنید وظایف مختلفی دارد. در صورتی که نوع خدمات حقوقی مورد نیاز شما مشاوره حقوقی برای خرید ملک یا تایید قرارداد میان طرفین باشد، وکیل دعاوی ملکی باید اسناد و مدارک مرتبط با ملک مورد نظر را بررسی نماید تا علاوه بر اطمینان از اصالت و صحت آن ها متناسب با مندرجات آن ها مشاوره حقوقی لازم را به شما ارائه دهد.

در صورتی که خدمات حقوقی مورد نیاز شما تنظیم قرارداد در رابطه با ملکی مشخص باشد، باید نیازها و اهداف خود را از تنظیم آن قراداد بیان کنید تا وکیل یا مشاور حقوقی املاک، متناسب با نیازها و اهداف شما قراردادی صحیح و اصولی تنظیم کند. برای مثال قرار دادن خیارات فسخ قرارداد یا وجه التزام نقض تعهد یکی از تخصص های وکیل دعاوی ملکی است که بدون استفاده از دانش و تخصص او ممکن است با مشکلات حقوقی بسیاری در آینده مواجه شوبد که حل و فصل آن ها مستلزم صرف هزینه و زمان بسیار زیادی است.

در مواردی که نیاز به طرح دعوای حقوقی یا کیفری در دادگستری وجود دارد، وکیل متخصص موظف است نوع و عنوان دعوا را به طور دقیق مشخص کرده و با رعایت کلیه قواعد و مقررات شکلی و حقوقی دادخواست یا شکواییه مورد نظر را ثبت کرده و در تمام جلسات با دفاع از مواضع موکل خود حقوق او را تضمین کند. عدم استفاده از وکیل متخصص ملکی ممکن است باعث رد دادخواست یا صدور قرار عدم استماع دعوا به علت عدم رعایت قواعد شکلی و ماهوی در طرح دعوا شود. بهترین وکیل ملکی غرب تهران در هر یک از این موارد می تواند به نیازهای حقوقی شما بر اساس وظایف و اصول حرفه ای خود در حرفه وکالت پاسخ دهد.

خواندن این مطلب
تکالیف مستأجر در قانون و همه چیز در مورد آن

طرح دعاوی رایج ملکی با استفاده از بهترین وکیل ملکی غرب تهران

حقوق املاک در بسیاری از موارد مستلزم طرح دعوای حقوقی یا کیفری در مراجع قضایی است. به طور کلی دعاوی مربوط به املاک بخش گسترده ای از دعاوی مراجع قضایی را تشکیل می دهند که با توجه به ارزش مالی این املاک، نقش مهم و سرنوشت سازی برای طرفین دعوا دارند. در نتیجه استفاده از تخصص یک وکیل متخصص ملکی برای طرح این دعاوی بسیار ضروری است. رایج ترین دعاوی ای که در زمینه حقوق املاک در مراجع قضایی طرح می شوند شامل دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، دعوای تصرف عدوانی، خلع ید، تخلیه عین مستاجره، فسخ قرارداد مربوط به ملک، الزام به فک رهن، دعاوی مربوط به وقف، تقسیم ترکه و … می شوند که هر کدام پیچیدگی های خاص خود را داشته و از مقررات خاصی تبعیت می کنند. بهترین وکیل ملکی غرب تهران وکیلی است که به تمامی این دعاوی و رویه قضایی حاکم در مراجع قضایی تسلط کامل دارد و می تواند با توجه به نیاز حقوقی و پرونده خاص شما دعوای لازم را در دادسرای صالح به رسیدگی طرح نماید.

طرح دعاوی رایج ملکی با استفاده از بهترین وکیل ملکی غرب تهران

وکیل متخصص ملکی در گروه وکلای ملکی

گروه وکلای ملکی متشکل از تعداد زیادی از بهترین وکلای دادگستری در تهران هستند که هر کدام دارای بهترین سوابق و تحصیلات حقوقی در زمینه حقوق املاک می باشند. شما می توانید در صورت نیاز به انواع مشاوره حضوری، آنلاین یا تماس با شماره تلفن وکیل ملکی تنظیم انواع قراردادهای مرتبط به املاک مانند بیع، اجاره، رهن، قولنامه، وقف، وصیت و یا طرح دعوای حقوقی یا کیفری در مراجع قضایی از متخصصان حقوق املاک در گروه وکلای ملکی استفاده کنید. بهترین وکیل ملکی غرب تهران در اسرع وقت و با شماره گیری راه های ارتباطی گروه وکلای ملکی در اختیار شما خواهد بود و با معقول ترین هزینه به نیازهای حقوقی شما پاسخ خواهد داد.

خواندن این مطلب
شماره تلفن وکیل ملکی همراه با مشاوره کاملا رایگان

وکیل متخصص ملکی در گروه وکلای ملکی

سوالات متداول

وکیل ملکی به چه کسی گفته می شود؟

وکیل ملکی به یک وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود که تمرکز فعالیت خود را در زمینه حقوق املاک قرار داده و علاوه بر دانش تئوریک در این زمینه دارای تجربه تنظیم قراداد یا طرح دعاوی مربوط به املاک است.

وظایف وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی موظف است با توجه به نیاز شما از هر اقدام حقوقی، با توجه به قوانین و مقررات موجود در حوزه املاک مشاوره حقوقی تخصصی و یا راه حل حقوقی متناسب به شما ارائه بدهد و در صورت نیاز به طرح دعوا با تنظیم دادخواست یا شکواییه مستدل و حضور در جلسات دادگاه از حقوق شما دفاع کند.

هزینه بهترین وکیل ملکی غرب تهران چقدر است؟

هزینه بهترین وکیل ملکی غرب تهران با توجه به نوع خدمات حقوقی ای که ارائه می شود و همچنین موضوع این خدمات و ارزش مالی ملکی که مد نظر شماست تعیین می شود. به طور کلی حق الوکاله هر وکیل دادگستری از جمله بهترین وکیل ملکی غرب تهران تابع توافق طرفین است.

آیا خرید ملک نیاز به مشاوره حقوقی دارد؟

با توجه به ارزش مالی بسیار بالای املاک توصیه می شود پیش از هر گونه اقدام در ارتباط با املاک از جمله خرید ملک، حتما از مشاوره حقوقی یک وکیل و متخصص حقوقی استفاده نمایید تا از مشکلات حقوقی در آینده و ایجاد خسارت مالی جلوگیری کنید.

 

4/5 - (4 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل ملکی آنلاین به همراه مشاوره

وکیل ملکی آنلاین کیست؟ به طور کلی وکیل ملکی به کسی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه کلیه امور حقوقی مربوط به املاک فعالیت می کند. وکیل متخصص ملکی باید دارای پروانه وکالت رسمی و معتبر از…

بازدید: 534 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

خلع ید چیست؟ هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

ارکان دعوی خلع ید با این تعریفی که از دعوی خلع ید داشتیم متوجه شدیم که این دعوی ارتباط با اموال غیر منقول که شامل ملک یا زمین، مغازه، آپارتمان شده، داشته نه با اموال منقول. رکن دوم آن است…

بازدید: 550 نفر
۱۷ بهمن ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

نکات حقوقی عقد اجاره و آشنایی صفر تا صد آن

بدون رعایت نکات حقوقی عقد اجاره ممکن است با مشلاک عدیده ‌ای در آینده مواجه شوید که هزینه، زمان و انرژی زیادی از شما خواهد برد. برای آشنایی با مهمترین نکات حقوقی عقد اجاره تا پایان این مقاله از گروه…

بازدید: 519 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

فرق مالکیت و سرقفلی با بیانی ساده توسط وکیل

قانون گذار حق مالکیت را کامل ترین حق عینی دانسته است چرا که به موجب آن، مالک حق هرگونه بهره برداری قانونی را بر عین و منافع مال پیدا کرده ومی تواند هر گونه نقل و انتقال قانونی را بر…

بازدید: 568 نفر
۱۷ بهمن ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *