وکیل ملکی آنلاین به همراه مشاوره
نوشته شده توسط گروه وکلای ملکی

وکیل ملکی آنلاین به همراه مشاوره

استفاده از انواع خدمات تخصصی از جمله خدمات حقوقی با توجه به گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی در دنیای حاضر امری رایج است که در بسیاری از موقعیت ها مفید و حتی ضروری است. اگر در رابطه با امور حقوقی ناظر به املاک به مشاوره سریع و در عین حال با کمترین نیاز داشته باشید استفاده از وکیل ملکی آنلاین بهترین گزینه برای شماست. در این مقاله تلاش می کنیم مزایا و موارد استفاده از وکیل ملکی آنلاین و همچنین هزینه آن را برای شما عزیزان بیان کنیم. برای آشنایی با موارد استفاده از وکیل آنلاین در این مقاله از گروه وکلای ملکی با ما همراه باشید.

6 شهریور 1402
بروزرسانی: ۲۷ اسفند ۱۴۰۲
6 دقیقه
بدون دیدگاه

وکیل ملکی آنلاین کیست؟

به طور کلی وکیل ملکی به کسی گفته می شود که به صورت تخصصی در زمینه کلیه امور حقوقی مربوط به املاک فعالیت می کند. وکیل متخصص ملکی باید دارای پروانه وکالت رسمی و معتبر از مراجع صادر کننده پروانه وکالت یعنی کانون وکلا و یا مرکز وکلا و مشاوران قوه قضاییه باشد و علاوه بر این سابقه موفقی در انجام امور حقوقی مربوط به املاک اعم از تنظیم قرارداد، انجام امور ثبتی مربوط به املاک، طرح دعاوی ملکی از نوع حقوقی یا کیفری و … داشته باشد. در نتیجه، وکیل ملکی آنلاین به وکیلی گفته می شود که می تواند به صورت آنلاین دانش و تخصص خود در حوزه حقوق املاک را به شما ارائه دهد.

انواع مشاوره حقوقی توسط وکیل ملکی

انواع مشاوره حقوقی توسط وکیل ملکی

مشاوره حقوقی بر اساس بسترهای ارائه مشاوره از سوی مشاور یا وکیل متخصص به سه نوع مشاوره حضوری، تلفنی یا آنلاین تقسیم می شود که هر کدام از این انواع، مزایا و ویژگی های مربوط به خود را دارند و در موارد خاصی مورد انتخاب نیازمندان به مشاوره حقوقی قرار می گیرند. منظور از مشاوره حضوری معمولا حضور در دفتر یا موسسه حقوقی محل فعالیت وکیل متخصص در امور ملکی و استفاده از مشاوره او به شکل حضوری است. مشاوره حضوری بهترین نوع مشاره حقوقی محسوب می شود زیرا شما می توانید تمامی اسناد و مدارکی را که مرتبط با ملک موضوع مشاوره است به وکیل ملکی ارائه دهید و با توجه به بررسی حضوری این سند توسط وکیل، اقدامات و راه حل های حقوقی مورد توصیه او را انجام دهید. مشاوره حضوری به دلیل کیفیت و مزایای بیشتری که دارد هزینه بیشتری را هم به خود اختصاص می دهد. نوع دیگر مشاوره حقوقی، مشاوره تلفنی است که از طریق تلفن صورت می گیرد و در مواردی انجام می شود که امکان مشاوره حضوری وجود ندارد. مشاوره تلفنی در مواردی توصیه می شود که نیاز به رویت سند و مدرک خاصی توسط وکیل امور ملکی نیست. اما نوع سوم مشاوره حقوقی توسط وکیل دعاوی ملکی، مشاوره آنلاین است که در قسمت بعد درمورد مزایای استفاده از آن توضیح داده می شود.

خواندن این مطلب
اخذ سند المثنی ملکی توسط وکیل با مراحل و مدت زمان اخذ آن

مزایای استفاده از مشاوره وکیل ملکی آنلاین

استفاده از وکیل ملکی آنلاین در شرایطی صورت می گیرد که شما به هر دلیلی نمی توانید به صورت حضوری یا تلفنی از خدمات حقوقی وکیل متخصص ملکی استفاده کنید. مشاوره آنلاین توسط وکیل این مزیت را دارد که می توانید در بازه های زمانی بیشتری از آن استفاده کنید. زیرا شما در هر زمانی که می خواهید در بسترهای فضای مجازی مسائل خود را مطرح می کنید و وکیل ملکی آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ می دهد. بنابراین، مشاوره آنلاین با وکیل ملکی آنلاین دارای محدودیت زمانی دیگر انواع مشاوره حقوقی نیست و از لحاظ زمانی انعطاف و سرعت عمل بیشتری دارد. از دیگر مزیت های استفاده از مشاوره آنلاین این است که بر خلاف مشاوره تلفنی می توانید تصویر اسناد و مدارک نیازمند بررسی را برای وکیل ملکی آنلاین ارسال کنید تا بتواند با توجه به اسناد و مدارک مربوطه مشاوره دقیق تری به شما ارائه دهد. علاوه بر این، مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری از هزینه بسیار کمتری برخوردار است و این مساله در مواردی که نیاز به مشاوره حقوقی جزئی نسبت به ملک دارید، مشاوره با وکیل ملکی آنلاین را به بهترین گزینه برای شما تبدیل می کند.

خدمات مورد ارائه توسط وکیل ملکی آنلاین

باید به این نکته توجه داشت که وکیل ملکی آنلاین با توجه به اینکه صرفا در بستر اینترنت و فضای مجازی به شما خدمات حقوقی ارائه می دهد، برای عملکرد در زمینه امور حقوقی املاک با محدودیت هایی مواجه است. با این حال، می توانید پس از دریافت مشاوره آنلاین در صورت رضایت از وکیل ملکی آنلاین، با طی تشریفات قانونی به او اعطای وکالت نموده و کلیه امور حقوقی مربوط به ملک مورد نظر خود را به او محول کنید. وکالت نامه باید توسط شما مورد امضا و تایید قرار بگیرد تا وکیل امور ملکی بتواند در حدود اختیارات مقرر در آن ایفای وکالت کند. علاوه بر این، تنظیم قراردادهای ملکی هم بهتر است به صورت حضوری و با تایید اسناد و مدارک مربوط به ملک انجام شود اما در مواردی که امکان مشاوره و ملاقات حضوری میان وکیل و مراجع وجود ندارد می توان از طریق ابزارهای آنلاین این کار را به سرانجام رساند. در نتیجه می توان گفت وکیل ملکی آنلاین در صورت رعایت مقررات و تشریفات قانونی می تواند تمامی خدمات حقوقی در ارتباط با املاک را به شما ارائه دهد.

خواندن این مطلب
وکالت فروش ملک ورثه ای با مشاوره وکیل به صورت صفر تا صد

استفاده از وکیل ملکی آنلاین در گروه وکلای ملکی

استفاده از وکیل ملکی آنلاین در گروه وکلای ملکی

ما در گروه وکلای ملکی طیف وسیعی از خدمات حقوقی اعم از مشاوره حضوری، تلفنی و آنلاین را به مراجعان خود ارائه می دهیم. همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، استفاده از مشاوره حقوقی در حوزه املاک یک ضرورت انکارنشدنی است که بی توجهی به آن می تواند زیان های مادی و معنوی بسیاری برای شما به دنبال داشته باشد. برای مثال بدون استفاده از وکیل حرفه ای در امور ملکی ممکن است در جریان یک کلاهبرداری ملکی و یا انجام یک معامله فضولی درگیر شده و در نهایت مجبور به استرداد ملک صاحب اصلی اش شوید. استفاده از مشاوره رایگان وکیل ملکی پیش از انجام اقدامات جدی نسبت به املاک مانند خرید و فروش، رهن، اجاره و … می تواند با صرف هزینه ای معقول از ایراد خسارات و هزینه های بیشتر در آینده جلوگیری کند. در نتیجه، استفاده از مشاوره آنلاین یک انتخاب به صرفه و معقول در مواقعی است که نمی توانید از مشاوره حضوری در دفاتر و موسسات حقوقی استفاده کنید. در گروه وکلای ملکی می توانید بهترین کیفیت در استفاده از مشاوره آنلاین را با وکلای مجموعه که هر یک از آن ها بهترین وکیل ملکی در تهران و به خصوص بهترین وکیل ملکی در سعادت آباد هستند تجربه کنید. برای استفاده از زودترین وقت مشاوره آنلاین کافی است با گروه وکلای ملکی تماس بگیرید.

سوالات متداول

وکیل ملکی آنلاین چه کسی است؟

وکیل ملکی آنلاین وکیلی است که به طور ویژه در امور مربوط به املاک فعالیت می کند و دانش و تخصص خود را در قالب اینترنت و فضای مجازی به افراد نیازمند به مشاوره ارائه می دهد.

خواندن این مطلب
حق عمری چیست و چگونه ایجاد می شود؟

هزینه وکیل ملکی آنلاین چقدر است؟

هزینه این وکیل به عوامل مختلفی از جمله میزان سابقه و تحصیلات وکیل بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت هزینه استفاده از وکیل ملکی آنلاین از مشاوره حضوری پایین تر است.

آیا اعطای وکالت به وکیل ملکی آنلاین درست است؟

اعطای وکالت به وکیل ملکی آنلاین جهت پیگیری امور حقوقی ملک مورد نظرتان در صورتی که مطابق قواعد و تشریفات اعطای وکالت صورت بگیرد و موکل وکالت نامه مربوطه را رسما امضا و تایید نماید صحیح است و هیچ گونه منعی ندارد.

آیا می توان در خارج از کشور از وکیل ملکی آنلاین استفاده کرد؟

در صورتی که در خارج از کشور سکونت دارید و نیاز به مشاوره با یک وکیل آنلاین برای انجام امور حقوقی املاک خود در ایران دارید، می توانید این کار را انجام دهید اما در صورت نیاز به اعطای وکالت، وکالت نامه ای که توسط شما امضا می شود باید توسط مامور کنسولگری ایران در شهر محل سکونتتان مورد تایید رسمی قرار بگیرد تا در داخل کشور محل اعتبار واقع شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

مهلت پرداخت جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ به چه صورت می باشد

مهلت پرداخت جریمه کمیسیون ماده 100طبق قانون شهرداری ها همان گونه که گفتیم قانون گذار در قانون شهرداری ها و طرح اصلاحی راجع به ماده 100 هیچ گونه نص صریح در رابطه با مهلت پرداخت جریمه کمیسیون ماده 100 ندارد…

بازدید: 245 نفر
۱۸ فروردین ۱۴۰۳
خواندن این مقاله

وکیل الزام موجر به تعمیرات و آشنایی با چگونگی آن

گروه وکلای ملکی، مجموعه ای از بهترین وکلای پایه یک دادگستری است که به طور تخصصی در زمینه حقوق املاک و انواع معاملات حقوقی مربوط به املاک از جمله قرارداد اجاره فعالیت می کنند. در این مقاله درمورد نکات حقوقی…

بازدید: 388 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

مطالبه حق سرقفلی چگونه انجام می شود؟

حق سرقفلی چیست؟ در گام اول باید بدانیم حق سرقفلی به چه معناست. منظور از حق سرقفلی، یک حق مالی است که به موجب قرارداد اجاره میان صاحب یک ملک تجاری با مستاجر آن برای مستاجر برقرار می شود. در…

بازدید: 482 نفر
۱۸ فروردین ۱۴۰۳
خواندن این مقاله

تصرف عدوانی چیست و بررسی تفاوت آن با مابقی دعاوی

ارکان دعوی تصرف عدوانی سبق تصرف خواهان ( شما در این دعوی بایستی مالک باشید یا در سابق،  ملک در حیطه مالکیت شما باشد و شما سالیان طولانی در ملک حق تصرف داشته اید به گونه ای که این سابقه…

بازدید: 473 نفر
۱۷ بهمن ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *