مشاوره حقوقی به صورت تخصصی
نوشته شده توسط گروه وکلای ملکی

مشاوره حقوقی به صورت تخصصی از مشاوره حضوری تا مشاوره رایگان

مشاوره حقوقی در دنیای امروز که همه امور در حال تخصصی شدن هستند و بدون استفاده از متخصصان مجرب در هر حوزه نمی توان به نتایج مطلوب خود رسید، اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. در گروه وکلای ملکی می توانید بدون فوت وقت به هر نوع وکیل و مشاور حقوقی متخصص در امور ملکی برای دریافت مشاوره حقوقی دسترسی داشته باشید.

4 دی 1402
بروزرسانی: ۱۸ فروردین ۱۴۰۳
7 دقیقه
۲ دیدگاه

ما در گروه وکلای ملکی تلاش کرده ایم خدمات حقوقی باکیفیت را با بهترین هزینه ممکن در اختیار مراجعان خود قرار دهیم. در این مقاله با ضرورت استفاده از مشاوره حقوقی برای انجام کلیه امور حقوقی خود و انواع و شرایط استفاده از آن در گروه وکلای ملکی آشنا می شوید.

استفاده از مشاوره حقوقی چه ضرورتی دارد؟

رشته حقوق یکی از رشته های بسیار تخصصی است که در عین تخصصی بودن بسیاری از افراد جامعه با مسائل آن درگیر هستند. همه افراد در طول زندگی خود از خرید و فروش اموال مختلف گرفته تا ازدواج، طلاق و هر امر دیگری درگیر با مسائل حقوقی هستند که برای انجام صحیح این امور و جلوگیری از بروز اختلاف با دیگران نیاز به دریافت مشاوره حقوقی خواهند داشت.

بدون استفاده از مشاوره تخصصی حقوقی و رعایت برخی نکات ساده که مشاور حقوقی به تناسب شرایط به شما گوشزد می کند، ممکن است دچار هزینه های مادی و معنوی بسیاری شوید و علاوه بر هزینه مالی، مجبور به صرف زمان و انرژی زیادی برای حل و فصل آن باشید.

تصور کنید بدون استفاده از دانش و تجربه فرد متخصص در این زمینه که به شما توصیه می کند اصالت اسناد طرف مقابل خود را در هر معامله و قراردادی بررسی کنید، آپارتمانی را از شخصی که مدعی مالکیت بر آن است بخرید و بعدا متوجه شوید آپارتمانی که خریداری کرده اید متعلق به فروشنده نبوده و در واقع فروشنده با ارتکاب جرم فروش مال غیر، آپارتمان شخص دیگری را به شما فروخته است. در این صورت شما درگیر دعاوی مختلف کیفری و حقوقی می شوید و مجبورید ملکی که خریداری کرده اید را به مالک واقعی آن برگردانید.

در حالی که با استفاده از مشاوره حقوقی پیش از هر گونه اقدام حقوقی می توانید از بسیاری از این مسائل جلوگیری کرده و در نهایت امنیت و اطمینان خاطر معاملات و هرگونه امور حقوقی خود را انجام دهید.

مشاوره حقوقی ملکی چیست؟

به لحاظ حقوقی، به اموال غیر منقول که قابلیت جا به جایی ندارند ملک می گویند که قوانین و مقررات به خصوصی در ارتباط با آن ها حکمفرما است. در شرایط اقتصادی فعلی، امور حقوقی مربوط به املاک به دلیل ارزش اقتصادی بسیار زیادی که پیدا کرده اند اهمیت زیادی برای افراد دارد. مهمترین بخش از دارایی هر فرد، املاکی است که در اختیار دارد. به همین دلیل کسب مشاوره تخصصی درمورد املاک که به آن مشاوره حقوقی ملکی گفته می شود نسبت به دیگر امور حقوقی از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

خواندن این مطلب
هزینه وکیل ملکی در سال 1403 با توضیحات کامل

این مشاوره در گروه وکلای ملکی که به صورت ویژه در حوزه حقوق املاک فعالیت دارند در تمامی انواعی که در ادامه برای شما توضیح داده می شود، ارائه می شود.

انواع مشاوره حقوقی در گروه وکلای ملکی

انواع مشاوره حقوقی در گروه وکلای ملکی

مشاوره حقوقی به تناسب اینکه در چه بستری و به چه صورتی انجام شود انواع مختلفی دارد که لازم است با هر یک از آن ها و کاربرد هر کدام آشنا شوید.

 • مشاوره حضوری: مشاوره حضوری بهترین نوع از میان انواع مشاوره تخصصی حقوقی است زیرا این امکان را فراهم می کند که افراد تمامی اسناد و مدارک پرونده خود را به صورت حضوری در اختیار وکیل متخصص قرار دهند و مشاوره کامل تر و دقیق تری از او دریافت کنند. علاوه بر این، مشاوره حضوری ارتباط بهتری میان مراجع و وکیل یا مشاور حقوقی برقرار می کند که باعث می شود بهتر بتوانید تخصص و ویژگی های رفتاری وکیل و مشاور حقوقی را مورد ارزیابی قرار دهید.
 • مشاوره تلفنی: مشاوره تلفنی یکی دیگر از انواع مشاوره است که در صورت امکان پذیر نبودن مشاوره حضوری می توانید از آن استفاده کنید. برای مثال ممکن است در شهر یا کشور دیگری سکونت داشته باشید اما لازم باشد با اعطای وکالت به یک وکیل متخصص در تهران یا کسب مشاوره حقوقی از او درمورد یک موضوع مشخص اقدامات حقوقی خاصی را انجام دهید که طبیعتا به صورت حضوری نمی توانید این کار را انجام دهید.

یکی از مزایای این نوع از مشاوره علاوه بر اینکه نیاز به حضور در دفتر یا موسسه حقوقی ندارد این است که هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری خواهد داشت.

 • مشاوره آنلاین: یکی از انواع مشاوره تخصصی حقوقی که این روزها با گسترش اینترنت و استفاده از فضای مجازی رواج زیادی پیدا کرده است، مشاوره آنلاین است. این نوع مشاوره در قالب فضای مجازی و به صورت آنلاین انجام می شود و مانند مشاوره تلفنی در هر مکانی که باشید بدون نیاز به حضور در محل خاصی می توانید از خدمات حقوقی مورد نیاز خود استفاده کنید.
خواندن این مطلب
انفساخ قرارداد چیست؟

مزیت بسیار مهم این نوع مشاوره در مقایسه با دیگر انواع مشاوره این است که محدودیت زمانی ندارد. به این معنا که شما می توانید در هر زمان از شبانه روز سوال و نیاز خود را با وکیل یا مشاور حقوقی متخصص مطرح کنید و او نیز در اسرع وقت و طی کمترین زمان به سوال شما پاسخ می دهد. مشاوره آنلاین در واقع امکان مشاوره حقوقی فوری و مشاوره حقوقی ۲۴ ساعته را برای شما فراهم می کند.

برای آشنایی بیشتر با این نوع از مشاوره مقاله وکیل ملکی آنلاین به همراه مشاوره را بخوانید.

در گروه وکلای ملکی دسترسی آسان به تمامی این انواع برای شما عزیزان فراهم شده است. شما می توانید به تناسب نیاز و اولویت های خود از هر کدام از این انواع مشاوره حقوقی استفاده کنید.

مشاوره حقوقی رایگان

گاهی اوقات در شرایطی هستید که نیاز به دریافت خدمات حقوقی پیچیده و مفصلی ندارید و فقط می خواهید با کسب برخی اطلاعات آشنایی بیشتری با موقعیتی که در آن قرار دارید پیدا کنید. در این اوقات استفاده از امکان مشاوره حقوقی رایگان گروه وکلای ملکی بهترین گزینه ای است که در اختیار دارید و می توانید از آن استفاده کنید. گروه وکلای ملکی امکان مشاوره حقوقی رایگان را برای مراجعان خود فراهم کرده است تا بتوانند بدون درگیر شدن با دغدغه های مالی از برخی خدمات حقوقی مورد نیاز خود استفاده کنند.

براش آشنایی با نحوه دریافت مشاوره حقوقی رایگان در گروه وکلای ملکی کافی است با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما اطلاعات کامل را در اختیار شما بگذارند. همچنین می توانید به مقاله مشاوره رایگان وکیل ملکی مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

خواندن این مطلب
وکیل الزام موجر به تعمیرات و آشنایی با چگونگی آن

چرا گروه وکلای ملکی؟

چرا گروه وکلای ملکی؟

امکان دریافت خدمات تخصصی حقوقی از جمله مشاوره در دفاتر و موسسات حقوقی بسیاری وجود دارد اما چیزی که گروه وکلای ملکی را از تمامی این گروه ها و موسسات متمایز می کند، کادر بسیار مجرب و متخصص ما در این مجموعه است که در عین تسلط کامل بر قوانین و مقررات به واسطه تجربه و سابقه فراوانی که در محاکم قضایی و یا تنظیم قراردادهای ملکی داشته اند، با رویه قضایی یعنی روند و تشریفات حاکم بر دادگاه ها نیز آشنایی کافی دارند.

گروه وکلای ملکی مجموعه ای از بهترین وکلای پایه یک در تهران است که هر کدام از آن ها در بخشی از امور ملکی تخصص و تجربه ای ویژه دارد. ما در هنگام بررسی پرونده های طرح شده در گروه وکلای ملکی پرونده مورد نظر را از زاویه تمامی ابعاد تخصصی خود مورد بررسی قرار می دهیم و این مساله یعنی نگاه تخصصی و متمرکز به امور ملکی باعث می شود احتمال خطا در پرونده شما به شدت کاهش پیدا کرده و در مقابل، احتمال موفقیت و کسب نتیجه دلخواه در طی فرایند حقوقی افزایش یابد.

علاوه بر این، شما می توانید روند بررسی پرونده خود توسط وکلای مجموعه و اقدامات اتخاذ شده را به صورت دقیق و شفاف پیگیری کنید و ارتباطی پویا و زنده با متخصصان حقوقی ما داشته باشید.

اگر نیاز به کسب مشاوره حقوقی در ارتباط با هر یک از امور ملکی از جمله خرید و فروش، اجاره، رهن، مشارکت در ساخت، سرقفلی، املاک زراعی و … را دارید، با ما تماس بگیرید. گروه وکلای ملکی در کمال دقت، تجربه و رعایت اصول حرفه ای در کنار شما خواهند بود.

5/5 - (1 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل اعلام بطلان معامله و تفاوت آن با فسخ معامله

یکی از مهمترین ابعاد هر معامله مواردی است که منجر به فسخ، بطلان یا انفساخ آن می شود. در این مقاله از گروه وکلای ملکی می توانید با همه موارد و جوانب بطلان یک معامله و ویژگی های وکیل اعلام…

بازدید: 333 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

اخذ سند مالکیت رسمی برای ساختمان بدون سند

ما در گروه وکلای ملکی تلاش می کنیم خدمات تخصصی خود را در زمینه حقوق املاک از جمله مشاوره و وکالت برای اخذ سند مالکیت رسمی در بهترین کیفیت و متناسب با شرایط و نیاز شما ارائه دهیم. برای آشنایی…

بازدید: 425 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

بررسی سند نزدن فروشنده و پشیمان شدن آن از نگاه قانونی

اگر فروشنده از انجام معامله پشیمان شود تکلیف خریدارچیست؟ اگر بایع به مفاد قرارداد پایبند نباشد. و کارهای نقل و انتقال سند را انجام ندهد، این امر موجب می گردد که به خریدار خسارت مالی زیادی وارد شود. و علی…

بازدید: 28 نفر
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
خواندن این مقاله

در صورت عدم پرداخت اجاره‌ بها چه کنیم؟ بررسی صفر تا صد آن

. یکی از رایج ترین این مشکلات عدم پرداخت اجاره بها توسط مستاجر به موجر است که سبب بروز اختلاف میان طرفین می گردد. در این مقاله از گروه وکلای ملکی تلاش می کنیم شما عزیزان را با عقد اجاره…

بازدید: 465 نفر
۲۷ اسفند ۱۴۰۲
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسن بلوکی

  سلام و خسته نباشید سوال دارم که رقم نهایی پرداخت حق سنوات یا همان پاداش آخر کار چه رقم است آیا فقط سنوات در ان دخیل است یا نه ارقام واریزی به فرد مثل حق اولاد و مسکن و خواربار را هم شامل میشه و بر اساس چه ماده قانونی پرداخت می‌شود؟!

  ممنون میشم

  1. سلام
   این مورد مربوط به روابط کارگر و کارفرما می‌باشد با تماس به دفتر از آقای منفرد مشاوره دریافت نمایید