مزایا وکلای گروه وکلای ملکی در پرونده ملکی

 • 1
  انجام کلیه امور حقوقی مربوط به ملک در کل کشور
 • 2
  پرداخت حق الوکاله با توافق طرفین
 • 3
  مشاوره ملکی رایگان
 • 4
  نظارت و همراهی توسط وکیل در زمان خرید و فروش ملک
 • 5
  استعلام ملک در زمان خرید و فروش
 • 6
  استعلام و اعتبار سنجی وکالتنامه
 • 7
  تنظیم کلیه قراردادهای ملکی (مشارکت در ساخت و مبایعه نامه و صلح ...)
 • 8
  تنظیم دادخواست و لایحه
 • 9
  اخذ گواهی انحصار وراثت و امور وراثتی
 • 10
  دریافت حق الوکاله به صورت اقساطی

بهترین وکیل ملکی در سال ۱۴۰۲ به همراه مشاوره آنلاین و حضوری✓

بروزرسانی: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

شما زمانی نیاز به یک وکیل ملکی پیدا می کنید که درگیر پرونده ای شوید که با اموال غیر منقول از جمله زمین و ملک ارتباط دارد به بیان دیگر، در یک پرونده ملکی موضوع پرونده شما یک مال غیر منقولی بوده و شما به عنوان ذی النفع در صدد اثبات مالی هستید که تعلق به شما دارد مانند حق سرقفلی، مالکیت، حق کسب و پیشه و غیره. از آنجایی که این قبیل پرونده ها نیاز به آگاهی و سطح سواد حقوقی بالا داشته و موضوعاتی بسیار پیچیده و حساس است وجود یک وکیل متخصص ملکی کمک شایانی را به شما خواهد کرد.

“در کنار شما، همیشه و همه جا”

با خیال راحت و به صورت دوستانه، شما می توانید برای مشاوره و درخواست وکالت، از طریق واتساپ، تلگرام یا حتی تماس تلفنی با شماره زیر با ما در ارتباط باشید. منتظر تماس شما هستیم! 😊

اگر بخواهیم شرح وظایفی از این وکیل را نام ببریم در ابتدا لازم است یک تقسیم بندی کلی را راجع به موضوع داشته باشیم

تقسیم بندی دعاوی ملکی

 • دعاوی ملکی حقوقی
 • دعاوی ملکی کیفری
 • دعاوی ملکی ثبتی

تشخیص اینکه نوع دعوی شما در کدام دسته قرار می گیرد و نیاز است برای رسیدگی در کدام مرجع صلاحیت دار مطرح شود با وکیل ملکی است

دعاوی ملکی حقوقی شامل چه نوع دعاوی می شود؟

منظور از دعاوی ملکی حقوقی، اختلافاتی است که با اموال غیر منقول ارتباط داشته و قرار است رسیدگی به آن در دادگاه محل وقوع ملک به عمل آید. این دعاوی اقسام زیادی دارد که مادر اینجا به مواردی از آن اشاره خواهیم داشت:

دعاوی ملکی کیفری چیست؟

در این دسته از دعاوی هم، منشا اختلافات طرفین ارتباط با مال غیر منقولی دارد که به عللی موجب تصرفات شخصی قرار گرفته و یا از حیطه تصرفات مالک ملک خارج شده است که در اینجا برای طرح شدن دعوی مربوطه، دادگاه محل وقوع جرم صالح به رسیدگی است اما اگر به عنوان نمونه بخواهیم اشاره به اقسام این نوع از دعاوی داشته باشیم می توانیم از نمونه های بارز آن اشاره به دعاوی ذیل داشت:

 • فروش غیر قانونی اموال
 • خیانت در امانت
 • جرم جعل اسناد ملکی
 • معامله معارض
 • تبانی و فساد در خرید و فروش و معاملات دولتی
 • انتقال منافع ملک غیر
 • تخریب املاک

 

دعاوی ملکی ثبتی

منظور از دعاوی ملکی ثبتی، دعاوی است که ارتباط با امور ثبتی اموال غیر منقول از جمله ملک، زمین داشته و زمانی که در امور ثبت اموال غیر منقول مشکلی پیش آمده باشد قابلیت طرح را از سوی وکیل دعاوی ملکی خواهد داشت که برای نمونه به مواردی از آن اشاره خواهیم داشت:

 • دعوی ابطال سند مالکیت معارض
 • دعوی ابطال مراحل ثبتی
 • دعوی توقیف عملیات اجرائی
 • دعوی ابطال سند رسمی
 • افراز ملک

یک وکیل متخصص بعد از شناسایی اینکه دعوی مطروحه در کدام دسته قرار می گیرد دادخواست و یا شکوائیه خود را تنظیم و آن را مرجعی که صلاحیت ذاتی و محلی برای رسیدگی دارد مطرح می کند.

وکیل متخصص ملکی کیست؟

وکیل متخصص ملکی وکیلی است که به صورت تخصصی و فنی، آگاهی کافی به قوانین ملکی، آراء وحدت رویه و نظریات مشورتی داشته و تمرکز اصلی خود را رسیدگی به پرونده های ملکی قرار داده است و سعی بر آن داشته با جمع آوری ادله و مستندات در مقام دفاع از موکل خویش برآید. علت تاکید زیاد، بر برخوردارشدن از خدمات وکیل در پرونده های ملکی، بدین خاطر است که این نوع دعاوی ارتباط با اموال و دارایی افراد دارد و ممکن است عدم توجه به آن، مالی را که متعلق به مالکیت مالک ملک داشته را از حیطه تصرفات وی خارج سازد.

وکیل متخصص ملکی

شما به عنوان نمونه می توانید دعوی تصرف عدوانی را در جایی که واجد جنبه کیفری بوده در نظر بگیرید در این دعوی، اگر نتوانید سبق تصرف و مالکیت خود را اثبات کنید هرگز نمی توانید مال غیر منقولی که متعلق به شما بوده را  از تصرف شخصی که بدون اذن قانونی وارد محدوده مالکیت شما شده خارج سازید لذا در اینجا وجود وکیلی که به قوانین ملکی آگاهی دارد و سالیان متمادی فعالیت داشته، می تواند چاره ساز حل مشکل شما باشد.

ویژگی های وکیل ملکی خوب

۱.داشتن آگاهی کافی به قوانین ملکی:

یک وکیل ملکی خوب وکیلی است که به قوانین پیچیده ملکی آشناییت کافی دارد و به رویه های قضایی راجع به موضوعات ملکی آگاهی دارد.

۲.داشتن سابقه و تجربه در زمینه امور ملکی:

یک وکیل خوب ملکی وکیلی است که با وکالت کردن پرونده های ملکی طی سالیان متمادی توانسته تجربه و سابقه کسب کند.

۳.مهارت در تنظیم دادخواست و یا شکوائیه حسب مورد در دعاوی ملکی:

یک وکیل خوب وکیلی است که مهارت و دانش کافی در تنظیم و تشخیص یک دادخواست و شکوائیه حسب اینکه دعوی مطروحه، یک دعوی حقوقی ملکی است یا یک دعوی کیفری ملکی داشته و می داند چگونه باید در صدد تنظیم تحریر یک دادخواست باشد و چه مستنداتی را ارائه بدهد.

خواندن این مطلب
وکیل مشارکت در ساخت ملک و آشنایی با موارد قانونی آن

۴.حضور به موقع در جلسات دادرسی و تنظیم لوایح

یک وکیل ملکی خوب وکیلی است که به موقع در تمامی مراحل دادرسی حضور پیدا کرده و در مقام دفاع از موکل خویش بوده است و اگر هم قرار است حضور فیزیکی نداشته باشد سعی دارد که لایحه مستند و مستدل که موجب ترتیب اثر داده شدن به خواسته موکلش بوده را تنظیم و به شعبه رسیدگی کننده حسب مورد ارائه بدهد.

۵.ریز بین بودن و داشتن دقت کافی:

از آنجایی که موضوعات ملکی بسیار پیچیده و حساس هستند نیاز است وکیلی، وکالت پرونده ملکی را بر عهده بگیرد که صورت دقیق تمامی جزئیات پرونده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد تا بتواند با استناد به آن لایحه تنظیمی خوبی را ارائه بدهد و در مقام دفاع از موکل خویش باشد.

۶.پیگیری مداوم پرونده:

یک وکیل ملکی خوب وکیلی است که نسبت به پرونده موکل خود بسیار حساسیت داشته و سعی داشته با ارائه به موقع به دادگاه و بررسی کردن پرونده موکلش،آگاهی از روند رسیدگی پرونده، بر اینکه در چه مرحله ای از دادرسی می باشد و چه حکمی راجع به هر مرحله از رسیدگی در رابطه با آن صادر شده، داشته باشد تا اگر نیاز بود مستندات و ادله مورد نیاز را ارائه دهد تا حقی از موکل وی تضییع نگردد.

شماره تماس با وکیل ملکی متخصص: ۰۲۱۴۴۲۶۲۵۳۵

وکیل دعاوی ملکی

همان گونه که بیان شد دعاوی ملکی در قالب سه دسته مهم دعاوی

 • حقوقی ملکی
 • کیفری ملکی
 • ثبتی ملکی

مورد رسیدگی قرار می گیرد که وظیفه وکیل دعاوی ملکی آن است که تشخیص دهد که دعوی مطروحه در حیطه صلاحیت کدام مرجع از حیث صلاحیت ذاتی و محلی قرار می گیرد سپس به وکالت از موکل خویش اقامه دعوی کند و از حقوق مالی موکلش دفاع کند.

 

نقش وکیل ملکی در حل مشکلات ملکی:

 • بررسی دقیق پرونده و جمع آوری ادله و مستندات

پرونده های ملکی از پرونده های حساس و پیچیده بوده که موفقیت در آن منوط به داشتن آگاهی کافی به قوانین ملکی دارد و فردی که در صدد اثبات حق مالی خویش است بایستی ادله و مستندات قوی را ارائه بدهد و به دادگاه اثبات کند که حق مالیش مورد تضییع قرار گرفته است. حق مالکیت را در نظر بگیرید در جایی که تصرف غاصبانه متصرف موجب می گردد حق مالک، نسبت به مایملک خویش، که نسبت به حق مالکیت داشته مورد خدشه قرار بگیرد در اینجا مالک مال بایستی با ارائه مستندات لازمه از جمله ارائه سند مالکیت اثبات کند که صاحب حق مالکیت، بر مبیعه ای می باشد که مورد تصرف قرار گرفته است اثبات این امر، به قاضی پرونده و کسب موفقیت در روند پرونده، منوط به داشتن آگاهی و تسلط به قوانین ملکی دارد.

 • ارائه توضیحات لازمه و تفهیم خواسته موکل به قاضی پرونده

جمع آوری ادله و مستندات به تنهایی کافی نبوده بلکه داشتن فن بیان قوی، به گونه ای که شما بتوانید خواسته خود را به قاضی پرونده به گونه ای تفهیم کنید و او را به اقناع وجدانی برسانید که حقوق شما مورد تضییع قرار گرفته و اموال و دارایی شما که حسب مورد ملک یا زمین که یک مال غیر منقول بوده از حیطه تصرفات مالکانه شما خارج شده است مهم ترین امر در روند موفقیت یک پرونده ملکی بوده است.

 • سرعت بخشیدن به روند پرونده:

وجود یک وکیل ملکی به شما در روند پیگیری و سرعت بخشیدن به روند پرونده کمک شایانی می کند؛ شاید بدین خاطر که این وکیل تجربه و آگاهی به قوانین ملکی دارد و می داند که پرونده شما در کدام دسته از دعاوی ملکی قرار می گیرد و بایستی در کدام مرجع صلاحیت دار مطرح شود و سعی بر آن دارد با جمع آوری ادله و مستندات و پیگیری مداوم به سیر عادی روند پرونده سرعت بببخشد و مانع از آن شود که پرونده، طولانی مدت ادامه پیدا کند.

به بیان کلی وجود یک وکیل ملکی در روند موفقیت پرونده ملکی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و موجب گردیده که موکلش بتواند با ارائه مشاوره و دفاعیات او در جلسه دادگاه به نتیجه مطلوبی که باب میلش بوده برسد.

بهترین وکیل ملکی

یک وکیل ملکی خوب وکیلی است که به صورت کلی تمامی تمرکز و تخصص خود را اختصاص به پرونده های ملکی داده و توانسته با وکالت کردن اقسام پرونده های ملکی تجربه و سابقه کار در این حوزه به دست آورد و از پس پرونده های پیچیده ملکی برآید برای مثال اگر بخواهیم یک پرونده پیچیده مانند مطالبه حق سرقفلی و یا حق کسب و پیشه را در نظر بگیریم بایستی مقررات راجع به آن را در بدوا امر بدانیم مثلا اینکه این حق زمانی قابل مطالبه بوده که ( لینک مقاله تفاوت حق سرقفلی و مالکیت) موجر بخواهد مستاجر ملک تجاری را زودتر از موعد مقرر قانونی از ملکش بیرون کند و خواستار تخلیه باشد در ایتجا مستاجر این حق را داشته که هم زمان با دادخواست تخلیه موجر یا پس از آن اقدام به مطالبه حق سرقفلی از دادگاه نماید.

خواندن این مطلب
وکیل زمین شهری و خصوصیات آن

هزینه وکیل ملکی

قبل از اقدام به انتخاب یک وکیل ملکی، بسیاری افراد بدون توجه به تجربه و سوابق یک وکیل، ترجیح می دهند وکیلی را انتخاب کنند که حاضر به دریافت حق الوکاله کمتری باشد و نخواهد برای قبول وکالت هزینه هنگفتی را از موکل خویش دریافت کند این فاکتور مهم است اما نباید موجب گردد که تمرکز فرد را از انتخاب یک وکیل با تجربه و حاذق دور سازد جدا از این بحث بایستی بیان داریم ما نمی توانیم راجع به حق الوکاله وکیل ملکی از پیش تعیین قیمت بگذاریم چرا که موضوعات ملکی انواع و اقسام زیادی دارد که همگی در تعیین میزان حق الوکاله وکیل تاثیر گذار بوده است.

مهم ترین فاکتورهایی که در میزان حق الوکاله وکیل تاثیرگذار بوده است عبارت است از:

 • عنوان دعوا مطروحه:

حسب مورد می تواند دعوی ملکی حقوقی، دعوی ملکی کیفری و ثبتی باشد که در توضیحات بالا به نمونه هایی از اقسام دعاوی مختلف ملکی پرداختیم.

 •  وکالت پرونده در کدام مرحله دادرسی باشد:

شما می خواهید وکالت پرونده خود را در کدام مرحله از دادرسی بدوی، تجدید نظر، فرجام خواهی، به وکیل ملکی بسپارید.

 • پیچیدگی پرونده:

گاهی اوقات ممکن است شما با یک پرونده پیچیده ملکی مواجه شده باشید که برای موفقیت و کسب نتیجه مطلوب از آن بایستی سختی های زیادی را پشت سر بگذارید مثلا شما دعوی جرم جعل اسناد ملکی را در نظر بگیرید اینکه یک وکیل بخواهد اثبات کند که موکلش مورد فریب قرار گرفته و سند جعلی را تحویل گرفته علی الخصوص زمانی که سندی به صورت عادی تنظیم شده باشد اثبات اینکه سند به صورت جعلی بوده و تحویل خریدار شده بسیار دشوار است.

یک وکیل متخصص ملکی چه خدماتی را ارائه می دهد

یک وکیل متخصص ملکی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

گرفتن جلوی ضرر و زیان مالی

یک وکیل متخصص ملکی قرار است با ورودش در روند پرونده، جلوی ضررهای مالی که قرار است بر اموال و دارایی های اشخاص وارد شود، را بگیرد شما دعوی فروش مال غیر را در نظر بگیرید یک از شایع ترین دعاوی ملکی بوده که امروزه بسیاری از خریداران ملک با آن مواجه بوده و فریب خورده اند ما در این دعوی فروشنده ای را داریم که اقدام به فروش ملکش طی دفعات متوالی به خریداران مختلف کرده و با به کار بردن اعمال متقلبانه آنها را فریب داده است این موضوع علی الخصوص در بنگاه هایی که سند مبایعه نامه را به صورت قولنامه ای به فروش می رسانند دیده می شود در اینجا مشاوره گرفتن از یک وکیل ملکی قبل از اقدام به هرگونه معامله موجب گردد شما با مشکلات ملکی مواجه نشوید و بخواهید درصدد اثبات مالکیت خود باشید.

تنظیم قرارداد ملکی با رعایت اصول قانونی

یک وکیل ملکی موجب می گردد که شما در تنظیم یک قرارداد ملکی فریب نخورید.

قراردادهای ملکی که امروزه همه ما به گونه ای با آنها سرکار داشته ایم که از مهم ترین آنها می توان اشاره به

 • قرارداد مشارکت در ساخت
 • قرارداد رهن ملک
 • قرارداد پیش فروش آپارتمان
 • قرارداد وکالت انتقال سرقفلی
 • قرارداد فروش ملک

و غیره

نحوه تنظیم کردن قراردادهایی که ارتباط با اموال غیر منقول داشته مانند ملک و زمین از حساسیت زیادی برخوردار بوده است و اگر قرار باشد شما به عنوان خریدار، مستاجر ، شریک وارد یک معامله ملکی شوید اما هیچ گونه آگاهی از مفاد قرارداد نداشته باشید به راحتی باید بگوییم ممکن است دچار مشکلات حقوقی و ضرر و زیان مالی بسیاری شوید که گاهی جبران آن بسی دشوار است پس پیشنهاد می کنیم قبل از تنظیم هر گونه قرارداد ملکی چه به صورت رسمی و چه عادی حتما از وکیل حاذق ملکی کسب مشاوره داشته باشید.

خواندن این مطلب
وکیل اثبات مالکیت و آشنایی با متخصص ترین گروه ملکی

خدمات وکیل ملکی در وکلای مدافع با بررسی دو مثال:

ما در اینجا می خواهیم به بررسی دو مثال در راستای دعاوی ملکی بپردازیم

دعوی سرقفلی

ما در مقاله وکیل سرقفلی به وضوح به بررسی دعوی سرقفلی پرداختیم و بیان داشتیم این دعوی یکی از دعاوی ملکی است که ممکن است فی مابین موجر و مستاجر یک ملک تجاری به وجود آید که نمونه بارز این دعوی در جایی است که مالک عین مال بخواهد صاحب حق سرقفلی را که مستاجر بوده از او سلب و خواستار تخلیه ملکی باشد که منافع و سرقفلی آن تعلق به مستاجر داشته است و حتی فراتر از این اختلاف، جایی است که موجر علی رغم تخلیه ملک تجاری خواستار پرداخت حق سرقفلی به مستاجر نباشد که در اینجا اثبات و دفاع از حقوق مستاجر و اثبات اینکه او صاحب حق و امتیازی است کاری بس دشوار بوده که تنها یک وکیل متخصص ملکی می تواند در راستای دفاع از حقوق یک مستاجر باشد ما در گروه وکلای ملکی این اطمینان را به شما خواهیم داد.

معامله معارض

این جرم در ماده ۱۱۷ قانون ثبت اسناد و املاک مورد بررسی قرار گرفته است و به انجام بیش از یک معامله نسبت به عین و منفعت ملک گفته می شود به گونه ای که اثبات مالکیت فرد را خدشه دار سازد چرا که بار اول،  نقل و انتقال به موجب سند رسمی یا عادی بوده و بار دیگر به موجب سند رسمی به دیگری منتقل شده و مشخص نیست ملک مورد معامله به مالک اول یا دوم تعلق دارد البته از نظر مقررات حقوقی معامله مالک اول نافذ بوده و مالک اول می تواند ابطال معاملات بعدی را بخواهد در اینجا وکیل ملکی با اثبات اینکه معاملات بعدی غیر قانونی بوده می تواند در صدد اثبات مالکیت مالک اول باشد.

گروه وکلای ملکی در صدد حل مشکلات ملکی شما خواهد بود شما می توانید با وکلای ما از طریق راه های ارتبای که در سایت به آن اشاره شده با ما در تماس باشید.

چگونه برای یافتن بهترین وکیل ملکی اقدام کنیم؟

به علت پیچیدگی و حساس بودن پرونده های ملکی شما بایستی دقت کافی را در انتخاب وکیل ملکی داشته باشید چرا که انتخاب اشتباه وکیلی که هیچ گونه تخصص و مهارتی به امور ملکی نداشته ممکن است موجب وارد آوردن ضرر و زیان به اموال و دارایی شما باشد پس حتما توصیه می گردد برای انتخاب یک وکیل ملکی بسیار حساسیت به خرج دهید و وکیل با تجربه و متخصص ملکی را پیدا کنید.

راه های انتخاب وکیل ملکی

امروزه شما به راحتی می توانید با کلیک کردن نام وکیل ملکی، اسامی وکلای زیادی را ملاحظه کنید اما آنچه مهم است آن است که حتما قبل از انتخاب،مراجعه حضوری به دفتر وکیل داشته و سوابق و تجربه و میزان موفقیت او را مورد بررسی قرار دهید سپس اقدام کرده و قرارداد وکالت را با وکیل مربوطه منعقد سازید.

پیشنهادات:

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم که به معرفی وکیل ملکی و انواع دعاوی ملکی که قرار است یک وکیل متخصص ملکی روند رسیدگی آن را در محاکم حقوقی و کیفری بر عهده بگیرد بپردازیم و همچنین بیان داشتیم که در انتخاب یک وکیل ملکی که پرونده حساس و پیچیده بوده شما چگونه باید اقدام کنید تا به علت نداشتن تخصص وکیل، روند پرونده ملکی شما به تاخیر نیافتد و علی رغم صرف زمان و هزینه نتوانید به نتیجه مطلوب که انتظارش را دارید برسید ما دراینجا پیشنهاد می کنیم اگر درگیر مشکلات ملکی شده اید و نمی دانید چگونه اقدام کنید وکالت پرونده خود را به گروه وکلای ملکی بسپارید و از طریق راه های ارتباطی که در سایت به آن اشاره شده با وکلای ما در تماس باشید.

برخی از سوالات متداول:

بهترین وکیل ملکی کیست؟

بهترین وکیل ملکی وکیلی است که آگاهی و تسلط کافی به قوانین و آراء وحدت رویه در حوزه امور ملکی داشته و قرار است در مقام دفاع از حقوق موکل خویش که درگیر یک پرونده ملکی شده باشد.

یک وکیل خوب ملکی باید واجد چه ویژگی هایی باشد؟

داشتن سواد حقوقی بالا و تجربه و تخصص از ویژگی های یک وکیل منتخب ملکی است که شما بایستی قبل از اقدام به انتخاب بدان توجه داشته باشید.

5/5 - (10 امتیاز)

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

وکیل سرقفلی متخصص همراه با مشاوره

 حق سرقفلی یا کسب و پیشه واژه ای است که در عرف تعلق به مستاجر ملک تجاری داشته و به موجب داشتن سکونت دیرینه وی، در ملک تجاری مالک، برایش به وجود آمده است به بیان ساده تر زمانی که…

بازدید: 277 نفر
2 مرداد 1402
خواندن این مقاله

مشاوره تنظیم قرارداد ملکی در گروه وکلای ملکی

قرارداد ملکی چیست؟ به طور کلی قرارداد به توافقی میان طرفین گفته می شود که حاوی حقوق و تعهداتی برای هر یک از آن هاست. این حقوق و تعهدات می تواند از نوع مالی و یا غیر مالی باشد. قرارداد…

بازدید: 232 نفر
1 مرداد 1402
خواندن این مقاله

وکیل فسخ قرارداد ملکی و آشنایی با آن در گروه وکلای ملکی

فسخ قرارداد به چه معناست؟ فسخ به معنای بر هم زدن یک قرارداد از سوی یکی از طرفین آن قرارداد است. در فسخ، هر گونه اثر حقوقی یا هر گونه حقوق و تعهدات طرفین که در صورت ادامه پیدا کردن…

بازدید: 240 نفر
1 مرداد 1402
خواندن این مقاله

وکیل اثبات وقوع بیع و ضرورت استفاده از وکیل

اثبات وقوع بیع به چه معناست؟ بیع یکی از رایج ترین عقود معین در قانون مدنی است که برای آن مقررات و آثار حقوقی ویژه ای تعیین شده است. عقد بیع در قانون مدنی تملیک عین به عوض معلوم تعریف…

بازدید: 246 نفر
1 مرداد 1402
خواندن این مقاله

سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *